Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1: TARAFLAR

1.1 SATICI:

Ünvanı

:

URİT URLA İNŞ. TUR. İNSAN KAY. SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

Adres

:

HACI İSA MAH. NECATİ CUMALI CAD. NO: 3 İÇ KAPI NO: 33 URLA/ İZMİR

Telefon

:

0232 754 45 32

E-posta

:


1.2 ALICI:

 

1.3 ÜRÜNÜN ÖZELLIKLERI:

  MADDE 2: KONU

Isbu sözlesmenin konusu, ALICI’nin SATICI’ya ait urladansoframa.com Internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

MADDE 3 – SÖZLESME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi ve Satis Bedeli ve Teslimat Bilgileri söz konusu sitede belirtildigi gibidir. 

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

ALICI, urladansoframa.com internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata ve bunun masraflarinin ALICI tarafindan karsilanacagina, teslimatin gerçeklestirilecegi süreye ve SATICI’nin tam ticari unvani, açik adresi ve iletisim bilgilerine iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

ALICI; bu sözlesmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözlesmelerin akdinden önce, Satici tarafindan Tüketici’ye verilmesi gereken adres, siparisi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyati, ödeme ve teslimat bilgilerini de dogru ve eksiksiz olarak edindigini teyid etmis olur.

Taraflar, isbu Sözlesme sartlarinin yani sira, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca 27.10.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerini kabul ettiklerini ve bu hükümlere uygun hareket edeceklerini kabul ve beyan ederler.  Sözlesme konusu ürün, siparis tarihinden itibaren 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI’nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. Madde 3’te gösterilen teslimata iliskin her türlü kargo ücreti ALICI tarafindan karşılanacaktır. Sözlesme konusu ürün, ALICI’dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Kargo firmasinin, ürünü ALICI’ya teslimi asamasinda karsilasacagi her türlü sorun nedeniyle, siparisi verilen ürünün ALICI’ya teslim edilememesinden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur. SATICI, hakli bir sebebe dayanmak sartiyla, sözlesmeden dogan ifa yükümlülügünün süresi dolmadan ALICI’ya esit kalite ve fiyatta farkli bir ürün tedarik edebilir. Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI’ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI’nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.  Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartinin, banka kartinin, debit kartinin ve/veya Ininal kartinin ve Internet Sitesinde sunulan diger ödeme sistemlerinin ALICI’nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ilgili ürünü 3 gün içinde SATICI’ya iade göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. 

Isbu sözlesmenin tüm maddeleri, Alici ve Satici tarafindan karsilikli olarak okunmus ve kabul edilmis olup, isbu sözlesme Alici tarafindan elektronik ortamda onay verdigi tarih itibariyle yürürlüge girer.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın alma tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir. Alıcı, malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Ancak, Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

MADDE 7 – TEMERRÜT HALI VE HUKUKI SONUÇLARI

ALICI, kredi karti ile yapmis oldugu islemlerinde temerrüde düsmesi halinde kart sahibi bankanin kendisi ile yapmis oldugu kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsi sorumlu olacaktir. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI dan talep edebilir ve her kosulda ALICI nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi Saticinin olusan zarar ve ziyanini ödemeyi kabul eder.

ALICI’nin temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi SATICI’nin olusan zarar ve ziyanini ödemeyi kabul eder. ALICI’nin temerrüdünün SATICI’nin kusurundan kaynaklandigi hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karsilamak mecburiyetinde olmayacaktir.


UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında satılan mal veya hizmete ilişkin sorumluluk bizzat Satıcı’ya aittir. Bununla birlikte Alıcılar, satın aldıkları mal ve hizmetlerle ilgili şikâyetlerini Satıcıya doğrudan iletecektir. Şikayetin iletilmesi halinde Şirket sorunun çözülmesi için mümkün olan tüm desteği sağlayacaktır.

İş bu Mesafeli Satış Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Alıcı’nın yerleşim yerindeki ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 


TARAFLAR

SATICI

URİT URLA İNŞ. TUR. İNSAN KAY. SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.


Lütfen Dikkat: Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kargo paketinizde herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz. Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden şirketimiz sorumlu değildir.